Pavasara nogurums - blogs - Lookforsmile.com

Raksts tapis iedvesmojoties no kāda ļoti laba drauga. :) Paldies!

1. Miegs. Vai Tu esi labi izgulējies? Nogurums var rasties no kaut kā tik “vienkārša” kā ilgstoši nepietiekama miega daudzuma. Reizēm mēs tā ieejam ikdienas ritmā, ka aizmirstam, ka ar 5, 6 stundām miega vairumam cilvēku nepietiek. Paņem beidzot brīvdienu un kārtīgi izgulies! Ja tas vēl aizvien nepalīdz, skaties nākamos punktus. ;)

2. Vitamīni. Mums ir tendence ziemā uzņemt mazāk vitamīnu un minerālvielu, jo svaigi augļi un dārzeņi ir grūtāk pieejami. Līdz ar to pacenties ikdienas ēdienkartē ieviest vairāk salātu, saldētu ogu, svaigu augļu utt. Vari arī iegādāties aptiekā kādu multivitamīnu kompleksu, tam vajadzētu strādāt. ;) Un vienmēr vari pakonsultēties ar aptiekāru, ko viņš iesaka no vitamīnu plaukta.

bezspēks, nogurums - blogs - Lookforsmile.com

pavasara nogurums - blogs - Lookforsmile.com

3. Vīruss. Iespējams tavs ķermenis klusībā cīnās ar kādu vīrusu vai infekciju (piem. saaukstēšanos v.tml). Tu iespējams vēl neredzi simptomus, bet ķermenis jau strādā pie tā, lai tu būtu vesels un tāpēc patērē vairāk enerģijas. Vienkārši pacenties paaugstināt savu imunitāti ar C vitamīnu, pietiekamu miega daudzumu, ingvera tēju utt. Kopumā vari izmanto visas imunitātes celšanas metodes, ko zini. :)

4. Stress. Nr.1 iemesls slimībām. Varbūt jūties stresā par darbu, skolu, augstskolu vai vienkārši kopumā par dzīvi. Ir tāda lieta, kā “neredzamais” stress, kad pats domā, ka viss ir kārtībā, ka tiec ar visu galā, bet patiesībā tas ir tikai tavs prāts, kurš tev ir iestāstījis, ka jūties labi. Ķermenis vienmēr zina labāk. Tā kā, ja jūties noguris, varbūt neatzīsti pat pats sev, ka esi stresā un ka tev ir nepieciešams laiks mieram, atpūtai, labām domām. Parūpējies par sevi! :) Tas atmaksājas.

Bezspēks - blogs - Lookforsmile.com

5. Ēdiens. Vai pēdējā laikā esi labi paēdis? Varbūt dzīvo tikai no našķiem un ātrajām uzkodām, vai vienkārši uzņem par maz uzturvielu. Ja tā, tad tavam ķermenim vienkārši var nebūt no kā ņemt enerģiju un tāpēc tas jūtas noguris. Paēd beidzot kārtīgas pusdienas! Ar dārzeņiem, olbaltumvielām, labajiem ogļhidrātiem utt. Es ticēšu, ka tu zini, kas ir laba, veselīga maltīte. :) Ja nē, tad tev nāksies meklēt google, jo es neesmu ēdienu blogere. :D

6. Saules gaisma. Iespējams tev vienkārši trūkst saules gaismas un D vitamīna. Saules gaisma ķermenī (acīs, ja nemaldos) aktivizē uztvērējus, kas signalizē ķermenim, ka ir diena un ka jābūt nomodā. Līdz ar to, ja ir ļoti apmākusies diena un varbūt pat vairākas pēc kārtas, tavs ķermenis vienkārši var nejusties “pamodies” tādēļ, ka uzņem par maz gaismas. Ir speciālas lampas, lai tiktu ar šo jautājumu galā, bet es domāju, ka pāris minūtes solārijā ik pa laikam arī varētu palīdzēt tīri labi. :)

vitamīnu trūkums - blogs - Lookforsmile.com

+7. Cukurs. Ļoti slikts padoms :D ņemot vērā, ka cukurs mūsdienās ir kļuvis par ļaunāko ienaidnieku, bet, ja jūties saguris tikai ik pa laikam, kāds cukurots našķis un kafija varētu palīdzēt pat ļoti labi atkal sajusties žirgtam. :) Tikai neļauj tam kļūt par ieradumu, ārstēt nogurumu ar kafiju un cukuru, jo ilgtermiņā tas ne tikai nepalīdz, bet var padarīt situāciju vēl sliktāku.

vitamīni, ogas, nogurums - blogs - Lookforsmile.com
Un priekam beigās veselīga ogu bilde. :)

Kā Tu ārstē pavasara nogurumu? :) Un kādas imunitātes celšanas metodes Tu zini un izmanto?

                              Sveicieni,

                                 Madara

Apdzīvoju arī sociālos portālus – nāc ciemos un tiekamies iekš Instagram vai Twitter! :) Vai sūti man ziņu uz e-pastu! :)

Share this post with friends! :)
Author

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of