Rīgas rogainings finišs - blogs - Lookforsmile.com

Pirmkārt, gribas atvainoties par graudaino bilžu kvalitāti, skrējienā pa rokai bija tikai telefons. ;) Otrkārt, bildes, kuras nav selfiji (un bez Lokforsmile.com ūdenszīmes) ir no xRace facebook lapas jeb Rīgas rogaininga oficiālā fotogrāfa darbs. Tā kā lejuplādēju bildes no facebook, tās zaudējušas daļu kvalitātes. :(

Sestdien, 26. martā, piedalījos savā pirmajā rogainingā. Rogainings ir ļoti līdzīgs orientēšanās sacensībām. Pirms starta dalībniekiem izdala kartes ar kontrolpunktiem, un kontrolpunktiem ir dažādas vērtības (piem. 2, 3, 4, 5, 6 punkti). Sacensību uzvarētājs ir tas, kurš savāc visvairāk punktu noteiktā laika periodā (Rīgas rogainingā tās bija 2h, 4h un 6h). Par ierašanos pēc laika, tiek ņemti nost punkti. Ceru, ka izskaidroju pietiekami skaidri, ja nē, vari droši doties google resursu izskatīšanā ;).

Neesmu jomas eksperts, bet gribēju padalīties ar savu pieredzi un pie viena iegrāmatot šeit blogā atmiņai. :)

Rīgas rogainings - blogs - Lookforsmile.com
Komanda “Čiepiņas” :)

Mans piedzīvojumu draudziņš (par piedzīvojumu draudziņu filosofiju lasi šajā rakstā), kuru jūs visi jau labi zināt ;) rogainingu uzdāvināja man dzimšanas dienā. Viņa izvēlējās 6h distanci lielākam piedzīvojumam :D un tā noteikti bija pareizā izvēle, jo mums patīk paplašināt savu komforta zonu (vismaz attiecībā uz āra aktivitātēm ;) ) un jo lielāks piedzīvojums, jo labāk. ;)

Rīgas pavasara rogainings plānošana - blogs - Lookforsmile.com
Maršruta plānošana pirms starta

Kā mums gāja. Pirms starta mēs izplānojām apmēram pusi maršruta, jo nevarējām saprast kāds īsti būs mūsu ātrums trasē un līdz ar to cik ātri varēsim apmeklēt ieplānotos kontrolpunktus. Mēs izvēlējāmies sākt ar Rīgas centra pusi, jo tur bija pietiekamā daudzumā vērtīgu kontrolpunktu, turklāt labāk pārzinām to Rīgas daļu, līdz ar to arī vieglāk orientēties kartē.

Rīgas pavasara rogainings starts - blogs - Lookforsmile.com
Pirms starta selfijs :)
Rīgas pavasara rogainings starts - blogs - Lookforsmile.com
STARTS

Viss gāja ļoti labi līdz brīdim, kad sasniedzām savu pēdējo ieplānoto kontrolpunktu. Tad nācās veltīt 15 minūtes tālākā maršruta plānošanai, un rogainingā arī 15 minūtes ir vērtīgs laiks, kuru nācās zaudēt. Kopumā nākamās 2,5h pavadījām steigā un nelielā stresā “vai paspēsim laikā”. Īsumā, visu paspējām un viss beidzās labi. :) Ieskrējām finišā 5 minūtes pirms kontrollaika beigām.

Rīgas rogainings finišs - blogs - Lookforsmile.com
Finiša selfijs noķerts no malas. ;)
Rīgas pavasara rogainings 2016 - blogs - Lookforsmile.com
Finišējušas un laimīgas! :)

Jebkurā gadījumā, priekš pirmās rogaininga reizes, man šķiet, mums tomēr veicās ļoti labi. :) Ieskaitot plānošanu. Tagad mēs zinām savu ātrumu un nākamreiz varēsim maršrutu saplānot efektīvāk un visu uzreiz pirms starta. :D Tas ietaupa laiku.

Rīgas rogainings 2016 karte - blogs - Lookforsmile.com
Rīgas rogaininga karte un mūsu maršruts

Smieklīgs fakts :D Tikai mājās sapratām, ka kartei kreisajā apakšējā stūrī ir leģenda, kas paskaidro, kur tieši meklēt kontrolpunktus. :D Par laimi, mēs visus kontrolpunktus tāpat atradām diezgan veikli, bet piezīme nākotnei, pirms sākt darboties, izpētīt VISU iedoto materiālu!

Lasi daudz pieredzējušāku rogainingotāju piedzīvojumu  stāstu šeit!

Lūk, īss stāsts par iesācēju rogaininga pieredzi. ;) Ja esi piedalījies rogainingos, dalies ar kādu savu stāstu vai pieredzi! :) Varbūt Tev ir kādi noderīgi padomi?

                               Sveicieni,

                                 Madara

Apdzīvoju arī sociālos portālus – nāc ciemos un tiekamies iekš Instagram vai Twitter! :) Vai sūti man ziņu uz e-pastu! :) Lookforsmile ir arī facebook lapa, varbūt tiekamies tur?

Share this post with friends! :)
Author

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of