Riga old town, white dress - look for smile

(Skaistas bildes no fotosesijas pagājušajā vasarā, jo, jūs jau zināt, priekš kvalitatīvajiem attēliem!:D Lasi tālāk un sapratīsi par ko ir runa!)

Nesen domāju par to, kas rada blogam vērtību, kas rada to interesantu lasīšanai. Kā saprotat, tas ir nozīmīgs temats priekš manis ;), jo es gribu, lai mans blogs ir profesionāls un interesants. Es gribu, lai tas ir mājīgs un iedvesmojošs stūrītis, kur, ja es būtu lasītājs, vēlētos pavadīt savu laiku un iegūt izklaidējošu, noderīgu, motivējošu vai iedrošinošu informāciju.

Fotosesija Rīgā, balta kleita - look for smile
Foto – Ineta

Lūk, šeit ir tās lietas, kas mani uzrunāja citu sieviešu blogos (jā, sieviešu blogos, es zinu. Godīgi sakot, es nelasu nevienu vīrieša rakstītu blogu. Tas nav tīšām, tā vienkārši ir sanācis, laikam sieviešu blogi mani vairāk iedvesmo? Stils, mode, dzīvesstils, sievišķīgi rokdarbi un padomi.. Bet es labprāt palasītu arī kādu vīrieša blogu, pēc tam, kad būšu šo ierakstu uzrakstījusi, iegūglēšu vīriešu blogus. ;) Ja zini, kādu, ko man vajadzetu palasīt, dod ziņu! :)).
Atpakaļ pie tēmas, tātad lietas, kas man likās svarīgas priekš visiem blogiem:

Attēli. Ļoti svarīgi ir, lai blogā ir augstas kvalitātes fotogrāfijas, jo blogs nav tikai par tekstuālo informāciju, tas ir arī par vizuālajiem uzskates materiāliem un mums visiem taču patīk smukas bildes! :D Es noteikti piestrādāšu vairāk pie savējām!

Blogs nav tikai par tekstuālo informāciju, tas ir tieši tik pat daudz par attēliem!

Fotosesija Rīgā, balta kleita - look for smile
Foto – Ineta

Tīrs dizains. Man vislabāk patīk tie blogi, kuru dizains ir minimālistisks, kad ir šī sajūta, ka visu, kas man ir vajadzīgs, ir viegli atrast un blogs nav pāslogots ar reklāmām, iepriekšējiem ierakstiem un citām lietām. Es zinu, ka daudzi blogeri pelna naudiņu ar reklāmām viņu blogos un tas ir pilnīgi OK, tikai jāatrod baudāmais vidusceļš.

Autentiskums. Šis punkts varētu būt vissvarīgākais, kā tev liekas? Kad es lasu blogu, es vienmēr gribu dzirdēt godīgu viedokli, tieši to, ko attiecīgā persona pati domā. Un tas jau ir tas jautrākais – viedokļu un skatu punktu daudzveidība! Un vienmēr ir aizkustinoši, kad kāds cilvēks dalās ar kaut ko, kas viņam ir personīgs un tuvs.

Riga old town, white dress - look for smile
Foto – Ineta

Kā lasītājai, man patīk būt izklaidētai  – jauns saturs vismaz katru otro dienu, padara lietas interesantas.

Biežums. Ja tavs galvenais darbs nav profesionāla blogošana, tad, uzturēt režīmu un ievietot ierakstu katru dienu vai katru otro dienu, varētu būt diezgan grūti. Es tiešām apbrīnoju un cienu tos blogerus, kuri blogo paralēli darbam/skolai/jebkam citam un viņiem vēl aizvien ir regulāri, kvalitatīvi ieraksti. Aplausi viņiem! Bet, kā lasītājai, man patīk redzēt regulārus atjauninājumus blogā, man patīk būt izklaidētai un jauns saturs vismaz katru otro dienu, padara lietas interesantas. Tas nenozīmē, ka es nelasu blogus, kur ieraksti nav TIK bieži, es lasu. Tāpat arī sociālie mediji palīdz palikt kontaktā ar lasītājiem un, ja tu regulāri ievieto kādu informāciju sociālajos medijos arī tad, kad nav jaunu blogierakstu, vēl aizvien ir sajūta, ka tu esi aktīvs blogeris un ka dzīve notiek. Esmu izklaidēta! ;) Kā lai to labāk paskaidro, kad blogā ir nāvīgs klusums jau vairāk kā nedēļu un es lasu TIKAI tavu blogu, ne sociālos medijus, liekas, ka tu esi pilnībā pazudus un es nezinu, vai būs jauni ieraksti vai nebūs! Līdz ar to… sekojiet blogeriem sociālajos portālos! ;)

Fotosesija Rīgā, oranža kleita - look for smile
Foto – Ineta

Kaut kas noderīgs. Ne tikai man patīk iedvesmoties no tā, ko citi cilvēki ir sadarījuši un viņu skaistajiem attēliem, man patīk arī izlasīt un iegūt kādu noderīgu informāciju. Kādi ieteikumi, kādi padomi, kādas jaunas pieredzes, ko izmēģināt, kādi jauni dzīves aspekti, kaut kas, ko iemācīties vai vienkāši informācija, kas paplašina manu redzesloku. Tas var būt jebkas, kas tev liekas, kādam citam varētu noderēt, bet vienmēr, VIENMĒR jāraksta no savas perspektīvas.

Tas var būt jebkas, kas tev liekas, kādam citam varētu noderēt.

Fotosesija Rīgā, oranža un rozā kleita - look for smile
Foto – Ineta

*DariPats un rokdarbi. Man patīk arī DariPats (DIY) ieraksti un redzēt, ko citi ir izgatavojuši paši savām rociņām. Tas tiešām iedvesmo man pašai daudz ko izmēģināt. :) Šis punkts, protams, nav nozīmīgs visiem blogiem. Pārējie iepriekšminētie gan man liekas var attiekties uz praktiski visiem blogiem plašajā internetā. Bet šis ir mans, tikai mans viedoklis. :)

Nu lūk, šie ir galvenie pieturas punkti, man šķiet? Tagad tava kārta – vai tu man piekrīti vai galīgi nē? Vai ir kaut kas, ko vari pievienot? Lūdzu, dalies! :)

Fotosesija Rīgā, oranža un rozā kleita - look for smile
Foto – Ineta

 

                           Sveicieni,

                              Madara

Share this post with friends! :)
Author

Leave a Reply

2 Comments on "Vērtīgs blogs, kā to panākt?"

avatar
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Liene
Guest

Pilnīgi piekrītu, ka šie ir nozīmīgākie aspekti, lai lasītājam būtu patīkami lasīt blogu un būtu vēlme to darīt arī turpmāk. Man ir svarīgi sajust, ka, lasot blogu, esmu labi pavadījusi laiku un autors ir gaidījis tieši mani.
Ak, jā, vēl man ir būtiska valoda – gan pareizrakstība un interpunkcija, gan konsekvents stils.

Runājot par pietiekami biežu rakstīšanu,- kā Tu centies to nodrošināt savā blogā? Vai Tev ir kāds plāns/ grafiks vai vienkārši vadies pēc sajūtām un raksti to, kas tobrīd aktuāls Tavā dzīvē?