Dators blogeriem

Atceraties, es šajā ierakstā rakstīju, ka nelasu vīriešu blogus? Un, atceraties, kā es teicu,ka došos izlūkot internetu un uzmeklēt kādu? Tā es arī darīju un izlēmu dalīties ar jums iegūtajos rezultātos un manās pārdomās. :)

Es nonācu pie secinājuma, ka visi blogi pārsvarā ir tendēti uz vienu dzimumu (vai nu uz sieviešu auditoriju vai vīriešu). Tagad tā atskatoties, tas nav nemaz tik pārsteidzošs secinājums. Tas notiek kaut kā dabīgi. Mēs katrs rakstām par to, kas mūs personīgi interesē, un sievietes un vīriešu kopumā taču interesē atšķirīgas lietas, ja runa ir par dzīvesveidu! Vai tad ne? Jā, ir temati, kas potenciāli interesē visus – vēsture, grāmatas, ģeogrāfija, vides zinātne utt. Bet tāda tipa blogi jau ir specifiski par tēmu un dzimumam vispār nav nozīmes. Rakstot jau minēto ierakstu, es sajutos diezgan slikti un diskriminējoši, ka nelasu nevienu vīrieši blogu, bet tagad secinu, ka mani vienkārši mazāk interesē lietas, par kurām vīrieši visbiežāk raksta dzīvesstila tipa blogos. Starp citu, šis ieraksts ir pilnībā vispārināts, ceru, ka to saprotat. :) Es iemetu ātru skatu gūglē un tas arī viss, es neesmu izlasījusi VISUS vīriešu blogus internetā utt. Tikai dalos ar saviem iespaidiem pirmo reizi sastopoties ar šādu tematu. :)

dators un vīrietis raksta
Attēls no Pixabay

Tātad, ko es noskaidroju. Iegūglēju kaut ko tādu kā “men’s blog” vai “blog written by man” un visu pirmo lapu praktiski aizņēma vīriešu modes un stila blogi. Un tas turpinājās arī nākamajā lapā. Nākamā blogu tipa grupa, ko atradu, bija „tēti blogeri”. Man tas šķita interesanti un kaut kas jauns, bet tā kā arvien vairāk vīriešu paliek mājās, lai rūpētos par bērniem (Jāatzīmē gan, ka ne visi blogertēti ir mājsaimnieki!), tad tas nav nekāds pārsteigums. Tomēr jāatzīst, ka varētu būt interesanti palasīta par tēva skatupunktu bērnu audzināšanā. :) Un pēdējais blogu tips, ko uzgāju, bija salikums no visām lietām, kas vīriešiem varētu likties interesantas – stils, tehnoloģias, mašīnas, sievietes, smieklīgi (un ne tik smieklīgi) joki un bildes utt.

dators, telefons un vīrieša roka
Attēls no Unsplash

Lūk, šeit, mani atradumi! :) Jāpiemetina, ka lielākā daļa blogu ir angļu valodā. Es gribēju rakstīt, ka latviešu blogus ir grūti atrast, bet šī rakstā rezultātā esmu uzgājusi veselus sarakstus ar dažādiem latviešu blogiem. :D Bet sāls ir tajā, ka, lai atrastu pārējos, ir jāzina vismaz viens.

Bet tātad, atradumi, angļu valodā. Piedodiet par atkāpi.

Tētu blogi

Busy dad blog – Asprātīgs rakstīšanas stils un, cik palasīju, ieraksti ir ne tikai par būšanu tētim, bet arī interesanti stāsti par vīrieti, kurš ir arī tētis.

Go fatherhood – Tāpat, kā iepriekšējā blogā, šajā ir stāsti par vīrieti, kurš ir arī tētis. Man šķiet, ka šajā blogā ieraksti ir par nopietnākām lietām, kas dod vielu pārdomām, bet vēl aizvien ir interesantas. Jaunākais ieraksts šobrīd man likās īpaši saistošs.

At home dad matters – Kā jau pēc nosaukuma var noprast, blogs, ko raksta tēvs, kurš ir mājās kopā ar bērniem.

Modes un stila blogi

I am galla – Dzīvesstils, mode un ceļošana. Ko lai vēl saka. ;) Viss ir forši! :) Tīrs dizains, skaistas, kvalitatīvas bildes un lasāms saturs! Kā arī, fotogrāfijās dominē pievilcīgs vīrietis.. ;)

He spoke style – Dzīvesstils un mode. Šeit var atrast padomus par vīriešu modi un ierakstus par tādām vīrišķīgām lietām, kā viskijs. Ir sadaļas arī par vīriešu skaistumkopšanu, uzvalkiem un citām lietām.

Michael 84 – Viena vīrieša viedoklis un uzskati par modi un dzīvesstilu. Viegli lasāms blogs un man patīk, ka tas rada personīguma un autentiskuma sajūtu! :)

Grooming guru – Tāpat kā iepriekš, jau pēc nosaukuma var noprast, ka blogs ir tikai par vīrieša skaistumkopšanu. Vīriešu kosmētikas somiņa, kam tad īsti tur jābūt iekšā?

Maketh the man – Aksesuāri, dzīvesstils, mode un daudz kas cits, kas var vienu cilvēku interesēt. Ir arī ēdienu&dzērienu sadaļa, un interesanti, ka šīs sadaļas diezgan atšķiras no tā, ko varētu gaidīt, ja blogu rakstītu sieviete. ;)

Gribēju vēl pievienot vienu vīrieša blogu, ko lasīju kaut kad senāk. Tagad to atverot gan redzu, ka tas ir pamainījies. :D Bet domāju būs interesanti tāpat. Iesaku palasīt arī Kursoru, kas iesākumā aizsākās Skuteļa blogā, vismaz es tā saprotu, jo iepriekš visi tehnoloģijas jaunumi bija viņa paša vietnē. :)

Tas tad arī būtu viss šodienai. Ceru, ka jūs izklaidēja manas pārdomas par vīriešu rakstītiem blogiem! :) Ka arī kamēr rakstīju nelielos blogu aprakstiņus, tas lika man vairāk iedziļināties gan bloga uzbūvē, gan tekstā, un iznākumā es domāju palasīt regulāri vairākus no tiem. :) Kā ir ar Tevi? Vai ir kādi vīriešu rakstīti blogi, ko vari ieteikt? Un kā tev liekas, blogeri ir 50:50 vīrieši pret sievietēm vai tomēr šī attiecība nav tik vienmērīga? :)

                          Sveicieni,

                              Madara

Share this post with friends! :)
Author

12
Leave a Reply

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
SigitaMadara - Look for smileSigita PaulaMadikaLiene Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Sigita
Guest
Sigita

Es zināju, ka arī vīrieši blogo… par tehnoloģijām, politiku, celtniecību, vārdu sakot, par to, kas man neinteresē:) Bet tad “uzgāju” Blogāres apskatus un esmu šo un to interesantu izlasījusi arī vīriešu rakstos:)

Sigita Paula
Guest
Sigita Paula

Paldies par vēl vienu foršu rakstu! :) Interesanti lasīt.
Arī man šķita, ka vairāk blogus raksta tieši sievietes, bet tas priecē, ja ir vienlīdzība. Tā kā mani interesē teātris un kultūra, tad manā listē ir arī daži vīriešu blogi, par ko sākumā biju pārsteigta, ka arī viņi spēj aizraujoši aprakstīt izjustās sajūtas un redzētās izrādes. :) Un vēl ir interesanti palasīt kādu kino blogu, jo par filmām arī vīriešiem patīk rakstīt. :)

Liene
Guest
Liene

Varu papildināt, ka vēl jau ir blogi sporta jomā, un tur tomēr dominē vīrieši.
Daudzi orientēšanās sporta pārstāvji (es visbiežāk lasu http://tamuzs.blogspot.com/ un saistītos) un skrējēji blogo, bet tas, protams, ir saistoši šaurākai auditorijai, kam ir īpaša interese šajā jomā.
Domāju, ka kopumā blogošanā noteikti ir zināms līdzsvars dzimumu ziņā.

Madika
Guest
Madika

Paldies par tiem vīriešu/ tētu blogiem-noderēs ;) Būtu gan interesanti atrast kādu tēta blogu no Latvijas :))

Uldis
Guest
Uldis

Latviski rakstoši ir ļoti daudz- manā apkopojumā ir vairāk kā 300. Iekš nekur.lv ir ne tikai blogi, bet arī tiem līdzīgi veidojumi. Vēl ir dažos blogspot blogos sānmalā redzami saraksti (kuros, gan liela daļa nav aktīvi).
Es, katru nedēļu ejot cauri visam savam sarakstam (taisu blogāres apskatus), neesmu novērojis viena dzimuma pārsvaru pār otru. Viss ir līdzsvarā :) Vienīgi pavārblogi ir pilnīgā sieviešu pārziņā :D

Madika
Guest
Madika

“Vienīgi pavārblogi ir pilnīgā sieviešu pārziņā ”
Tas ir interesanti, ņemot vērā faktu, ka visi pasaules vadošie pavāri tomēr ir vīrieši ;) Laikam sievietēm nekas cits neatliek kā tikai rakstīt par to ;) :D